Az április első felében megérkező enyhébb időjárásnak köszönhetően megkezdődtek az idei tavaszi szántóföldi munkák az országban – közölte az Agrárminisztérium (AM) az MTI érdeklődésére.
A talajhőmérséklet az ország jelentős részén már megfelelő a kukorica vetéséhez, a tavaszi munkákat egyedül a továbbra is rendkívül száraz időjárás lassíthatja. A tavaszi szántóföldi munkákról az első átfogó jelentés április 23-e után várható.
Ez is érdekelheti
Két személyautó ütközött Békéscsabán, egy jármű az árokba borultA Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) felmérése szerint az ősszel elvetett szántóföldi növények fagykárosodás nélkül átteleltek, az állományok jó állapotban vannak, ugyanakkor egyre nagyobb szükség lenne a tavaszi csapadékra – tette hozzá az AM.
MTI
Kövessen minket Facebookon is!
Követem!









