A Körösök Völgye Natúrpark Egyesület lassan két évtizede dolgozik azon, hogy az itt élők, illetve ide látogatók megismerjék, elismerjék a térségünk értékeit. A egyesület működésébe Pócsi Gabriella munkaszervezet-vezető avatott be.
A Körösök Völgye Natúrpark Egyesület a Körösök térségének turisztikai fejlesztése érdekében alakult meg már 18 éve. Jelenleg is több önkormányzat és civil szervezet alkotja tagságát, segíti működését. Az egyesület a térségben a terület- és vidékfejlesztést, az aktív- és ökoturizmust, valamint a zöld szemléletformálást és a környezeti nevelést tűzte ki célul. A szervezet mindezek eredményeképpen 2015 áprilisában ünnepélyes keretek között megkapta a hivatalos natúrparki minősítést.
Ez is érdekelheti
Drogteszten bukott meg több férfi BékésbenTöbb pályázatban részt vesznek, fejlesztésekben gondolkodnak. Néhány évvel ezelőtt több közösségi teret hoztak létre megyeszerte. Jelenleg négy pillér mentén végzik tevékenységüket. Az első a természeti és kulturális értékek megőrzése és megismertetése a helyi lakossággal, a második a környezeti nevelés és szemléletformálás, a harmadik a vidékfejlesztés. A negyedik alappillért pedig az aktív, illetve ökoturizmus fejlesztése adja. Az önkormányzatok mellett több szervezettel, intézménnyel is együttműködnek, de ez a kapcsolati háló is folyamatosan gyarapodik.
Nem csak Békés megyében tevékenykednek, hiszen a Körösök sem csak Békés megyét érintik. Részt vettek már több határon átnyúló projektben is, nagyrészt a helyi turizmust előmozdító fejlesztések érdekében. Mindemellett a helyi termelők támogatása is egyre nagyobb hangsúlyt kapott, különösen most, a járványhelyzet idején. Egyre népszerűbb, keresettebb az online rendelési forma, melyre heti egyszer van lehetősége a lakosoknak.
Programok tekintetében jelenleg túrákat szerveznek, a következő hetekben szinte minden hétvégén. Korábban már több, a lakosság minden rétegét megmozgató rendezvényt, családi napot valósítottak meg. Pócsi Gabriella nagyon büszke arra, hogy az elmúlt években egy valódi közösség jött létre, sokan visszajárnak a programokra.
A teljes interjút itt meghallgathatják: