A koronavírus-járvány elleni védekezés sem lehetett akadálya „A kultúra mindenkié” program megvalósításának. A Békés Városi Kecskeméti Gábor Kulturális, Sport és Turisztikai Központ pályázatában 52 féle foglalkozáson több, mint 750 gyermek vett részt egy vagy akár több programon.
A kulturális központ Emberi Erőforrás Fejlesztés Operatív Program keretében nyert pályázata 2018 júliusában vette kezdetét. Az eredetileg 2 évre tervezett programmegvalósítás a járvány elleni védekezés miatt 27 hónapra módosult, így lehetővé vált, hogy mind az 52 féle foglalkozás maradéktalanul teljesüljön.
Ez is érdekelheti
Drogteszten bukott meg több férfi BékésbenA kulturális központ hat partnerintézménnyel működött együtt annak érdekében, hogy a foglalkozások célzottan az óvodás és 7-24 éves korú tanulók és fiatal felnőttek részére válhassanak elérhetővé. A projekt elsődleges céljai között szerepelt a hátrányos helyzetű résztvevők bevonása, amely a várt arányban valósult meg, a résztvevő több, mint 750 gyermek mintegy 40 százaléka hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű volt – összegezte Túri Andrea, a projekt szakmai vezetője és projektmenedzsere.
Az eltelt több, mint két esztendő alatt a foglalkozások megvalósítását lehetőség szerint digitális és online formában is át kellett gondolni, hiszen az oktatási intézmények ideiglenes bezárását követően bizonyos foglalkozások ugyan nem, de egy részük tovább tudott haladni a személyes jelenlétet nélkülözve. A foglalkozások között 8 féle táborban – néptánc művészeti, fúvós, természeti tábor – is részt vehettek a gyerekek, és a felzárkóztató, fejlesztő programok is nagy számban jelen voltak a kulturális lehetőségek mellett. A teljesség igénye nélkül robotika, média, hangszeres zene, kreatív szakkörök, kulturális órák, tehetséggondozó foglalkozások, tematikus hetek és témanapok valósultak meg.
A programban résztvevő pedagógusok megelégedéssel számoltak be a foglalkozások hatékonyságáról, a gyermekek örömüket lelték a programban biztosított eszközök használatában és a tanítási órán kívüli foglalkozásokon szívesen vettek részt.
A projektben együttműködést vállaltak: Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola három intézményegysége – maga a székhelyintézmény; a Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola Intézményegység (Zeneiskola) és a tarhosi intézményegység (Általános Iskola, Tarhos). Reményhír Intézmény Eötvös József Általános Iskola; Reményhír Intézmény Epreskerti Óvoda; Gál Ferenc Főiskola Békési Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium.