Kilépett a Jobbik Magyarországért Mozgalomból Stummer János korábbi alelnök, volt országgyűlési képviselő, a hétvégi pártelnökválasztás alulmaradt indulója.
Közösségi oldalán azt írta kedden reggel: a szombati tisztújításon a küldöttek többsége nemet mondott az általa kínált világos politikai alternatívára, „hazafias politikára és szervezeti megújulásra”.
Ez is érdekelheti
Három rendőrségi intézkedés egy nap alatt Gyulán és SarkadonSzombaton nyilvánvalóvá vált számomra, hogy az a politikai közösség, amelynek az utóbbi 13 évben tagja és építője voltam, nem azon az úton kíván továbbhaladni, ami a hazám jövője szempontjából üdvös – tette hozzá, jelezve, eddig is távolságtarással kezelte Jakab Péter pártelnök és „szűk környezete” politikáját és vezetési gyakorlatát, amellyel nem kíván közösséget vállalni a továbbiakban.
Stummer János azt is bejelentette: a közügyekkel való foglalkozást továbbra is élete részének tekinti, de új párt vagy politikai mozgalom megalapítása nem áll szándékában.
MTI









