Ragyogást és boldogságot hozott ismét az Angyalok szárnyalása

Angyalok Fotó: Körös Hírcentrum

Idén is nagy sikert aratott az Angyalok szárnyalása gálaest, amelyet már 10. alkalommal rendezhettek meg a békéscsabai Jókai Színház színpadán. Az esemény során a Békés Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Központ fiataljai és a teátrum művészei, valamint meghívott vendégeik adtak elő közös produkciókat.

Sajnos a járványhelyzet miatt az elmúlt két évben le kellett mondani a gálát, ami mind a fellépőknek, mind a közönségnek nehéz volt. Viszont 2022. május 30-án annál nagyobb lelkesedéssel álltak ismét színpadra a résztvevők. Hetek, hónapok óta gyakorolták a fiatalok a műsorszámokat a művészekkel és a gondozókkal közösen.

Seregi Zoltán színházigazgató köszöntötte elsőként a megjelenteket. Visszaemlékezett az eltelt esztendőkre, a mögöttük lévő közös munkára. Annak idején Fekete Péter akkori igazgató bábáskodása alatt indulhatott el, majd Komáromi Anett és Tarsoly Kriszta erőfeszítéseinek köszönhetően válhatott hagyománnyá a gála. Ez az esemény a szeretetről, a tiszteletről és a segítségről szól – a művészet erejével. A művészet közösségteremtő, közösségkovácsoló erővel bír.

Fekete Péter, a korábbi Emberi Erőforrások Minisztériuma kultúráért felelős államtitkára beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy a fellépők boldogságot, örömöt adnak majd a közönségnek. Komáromi Anett és Tarsoly Kriszta felismerte annak idején, hogy a siker és a csillogás hogyan adható meg azoknak a fiataloknak, akik addig csak keveset kaphattak belőle. Ez a folyamat, amiből a gála született, végigsöpört a társulaton, a városon és az országon is.

A rendezvényen a közönség megismerhette az egyik fiatal édesanyjának levelét, amelyet hálából, a gála rá és a gyermeke életére gyakorolt hatásáról fogalmazott meg. Alább ezt olvashatják:

„Kedves Színészek, Gondozók és Fiatalok!

Anyaként és nézőként megtiszteltetés számomra, hogy minden évben végignézhetem az előadást és láthatom a lányomat a próbákon is. Nehezen írom le, de sírok az előadás előtt, sírok az előadás napján és másnap is a büszkeségtől.

Meghatódva élem át, ahogyan a színészek, énekesek, művészek együttműködnek a gyerekekkel és fiatalokkal. Felnézek rájuk! Ha mindenki betekintést nyerhetne a kulisszák mögé, akkor tudná, hogy Ők azok az emberek, akik nem sajnálják a szabadidejüket. A próbák alatt hihetetlen, hogy milyen önfeláldozással közelítenek a gyermekeinkhez. Addig dolgoznak, míg minden szereplőből kihozzák a maximumot.

A Lányom is érezte ezt az odafigyelést és csak úgy ragyogott szereplés közben. Előadás után a nézői tapsviharban leírhatatlan érzés volt látni a boldog arcokat és csillogó szemeiket. Büszkeséggel tölt el, hogy a lányom és a társai is megmutatták, hogy így is lehet teljes életet élni. Példát lehet és kell is róluk venni.

Köszönet az áldott munkáért minden dolgozónak, szereplőnek, felkészítőnek és nem utolsó sorban a szervezőknek, hogy évről évre megvalósulhat ez az este.

Köszönöm! Gratulálok!”

Az estet követően Sziszák Katalin, a központ intézményvezetője pohárköszöntőjében kiemelte, egy ilyen estén csordultig telik a szív szeretettel. Három hatalmat, a művészetét, a művészekét és az összefogásét érzi ezeken a gálákon már tíz éve. A művészet a fogyatékossággal élő fiatalokból művészeket, a művészekből gyógypedagógusokat, olyan nézőkből visszajáró közönséget varázsol, akik korábban inkább kizárták ezt az életükből. A művészek egy része már hónapok óta dolgozik együtt a fiatalokkal, a többiek pedig nagyon messziről érkeztek az est támogatására. Az összefogás remélhetőleg lehetővé teszi majd, hogy ne csak sok éven keresztül, de akár örökké szárnyalhassanak az angyalok.