Jól szerepeltek a Békéscsabai Atlétikai Club sportolói

Békéscsabai Atlétikai Club versenyek Kovács Alexandra

Jól szerepeltek a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club sportolói az elmúlt két hétben rendezett versenyeken.

Urbanikné Rosza Mária edzőként, az U20-as lányok 10km-es gyaloglására pedig Kovács Alexandra kapott meghívást Podebrádba. A bátran versenyző Alexandra 50:42-vel a 12. lett, Erdős Judit 51:50-nel közvetlenül mögötte, a 13. helyen ért célba, így az általuk alkotta csapat a válogatott viadal nemzeteinek csapatversenyében a 4. helyet szerezte meg az április 6-án megrendezett viadalon.

A gyaloglás következő nagy megmérettetése április 21-én Antalyában, a Gyalogló Csapat VB, ahol az utánpótlás korosztályban Kovács Alexandra is válogatott edzője pedig újra csapatedzőként utazik.

Április 14-én Kolozsváron nagyszabású futóversenyt rendeztek, ahova meghívást kapott Karsai Gábor is. A rendezők nehéz pályát jelöltek ki.

Gáborék bátor kezdést mutattak be a két hazai versenyzővel. A táv első harmadában együtt futottak, majd Gábor iramot váltott és 31 perces idővel magabiztosan nyerte a versenyt. Ez kiváló edzés volt Gábor számára a jövő héten megrendezésre kerülő 10.000 m-es OB előtt.

Békéscsabai Atlétikai Club versenyek
Karsai Gábor a dobogó legtetején

Ugyancsak április 14.én, Budapesten a Pólus Futónap keretén belül rendezték meg a Szenior Országos Mezei Bajnokságot.

Komáromi László kitűnő iramot futva 4500 m-es távon 16:07 időeredménnyel a 2.helyen ért célba.