Kick-box világbajnokság: Eleredt az éremeső!

Kick-box világbajnokság Debreczeni Frida két szabályrendszerben is érmes!

A keddi, felemásra sikerült versenynap után nagy várakozással tekintettek a Békés Megyei Harcművész Szövetség klubjaihoz tartozó sportolókat a szerdai versenynapra a budapesti kick-box utánpótlás világbajnokságon. Nem meglepő hiszen összesen tíz versenyző lépett küzdőtérre . Volt, – Debreczeni Frida, Tóth Lajos – aki két szabályrendszerben is küzdött. A szerdai nap megmutatta hogy a sport mennyire forgandó, főképp akkor, amikor utánpótláskorú versenyzőkről van szó. Sikeresnek mondható a szereplés hiszen hat versenyző került tovább a legjobb négy közé, gyarapítva a már előző napi érmesek létszámát.

Ahogyan ez várható volt, a mérkőzések között akadtak egypontos, szoros győzelmek is, de akadtak olyan teljesítmények, amely feltétlenül biztatóak a jövőre nézve. Akik kiestek a versenyből, szintén megtettek mindent a siker érdekében. A battonyai Tóth Lajos és a battonyai csapat nagyon szép és sportszerű üzenettel búcsúztak, sok sikert kívánva a többieknek. A formagyakorlatosok is értékes helyezéseket szereztek. A point-fightingosok edzője, Debreczeni Dezső Mester jóval nyugodtabb volt, mint kedden:

„Ez a nap már jobban sikerült mint a keddi nap, ahol a délután lett pocsék. Három szoros mérkőzést vesztettünk, de hatan tovább jutottak, így tizenhárom egyéni érem már biztos. Csütörtökön dől el, ki jut a döntőbe, mert pénteken a döntőket is megrendezik. Így szombatra már csak a csapatversenyek maradnak.

Az érmek szempontjából ez volt az eddigi a legeredményesebb utánpótlás VB/EB, mert eddig 11 volt a csoportomból a legtöbb. Nem lesz könnyű mérkőzés egyik sem. Tegnap este még elemezgettük a mérkőzéseket, s csütörtökön nekivágunk„ – fogalmazott.

A csütörtöki versenynapon minden állva maradt versenyző csatasorba száll, itt dől el az, ki tud a döntőbe bekerülni. Zömében az úgynevezett nagy kick-box nemzetek riválisaival kell majd szembenézni, hiszen olasz, angol és amerikai versenyzők néznek majd farkasszemet, de a kanadai és lengyel ellenfelek is nehéznek ígérkeznek. Az olaszok nagy riválisok, mindig is nagyon jó színvonalat képviseltek csakúgy mint az angolok. Az amerikaiakról pedig annyit hogy a kick-box sport az USA-ból indult el… Vagyis ezeken a mérkőzéseken minden előfordulhat. Remélhetőleg a már érmesek nem elégednek meg a bronzéremmel és a döntőben is számos versenyzőnek szurkolhatunk!

Szerdai mérkőzések
POINT-FIGHTING szabályrendszer
Kadet 2 (ifjúsági) korosztály
47 kg. *Petró Bálint – Nicolo Guarnieri (Olaszország) 9 : 5 a négy közé jutásért
42 kg. *Debreczeni Frida – Eilidh Moorehead (Nagy-Britannia) 10 : 9 a négy közé jutásért
60 kg.
Szabó Szófia – *Rebecca Cassizone (Olaszország) 8 : 12 a négy közé jutásért
Tóth Izabella – *Ella Hawkes (Nagy-Britannia) 2 : 4 a négy közé jutásért 8.sz.tatami 4.mérk.
65 kg. *Jancsó Lili Berta – Lina Engelhardt (Hollandia) 10 : 0 a négy közé jutásért
Kadet 1 (serdülő) korosztály
37 kg. *Szikora Gergő Mihály – Luka Grabar (Horvátország) 7 : 2 a négy közé jutásért
42 kg. *Szikora Bence – Davide Lembo (Olaszország) 7 : 2 a négy közé jutásért
Gyermek korosztály
21 kg *Bird Cassie (Nagy-Britannia) – Born Heidi 2:1 (döntőbe jutásért)

LIGHT-CONTACT szabályrendszer
63 kg. Tóth Lajos – *Ioan Casco (Moldávia) 0 : 3 a 8 közé jutásért 1.sz tatami 45.mérk.
42 kg. *Debreczeni Frida – Cristina Battistini (Olaszország) 3 : 0 a négy közé jutásért

Csütörtöki program
42 kg. Debreczeni Frida – Julia Vorsic (Szlovénia) a döntőbe jutásért 1.tatami 17.mérk.
47 kg. Petró Bálint – Finn Eoin (Írország) a döntőbe jutásért 8.tatami 20.mérk.
42 kg. Debreczeni Frida – Julia Marczinska (Lengyelország) a döntőbe jutásért 7.tatami 35.mérk.
65 kg. Jancsó Lili Berta – Maizey- Rae Britton (Nagy-Britannia ) a döntőbe jutásért 7.tatami 38.mérk.
37 kg. Szikora Gergő Mihály – Dan Goralczyk (Csehország) a döntőbe jutásért 7.tatami 23.mérk.
42 kg. Szikora Bence – Armando Cardenas (USA) a döntőbe jutásért 7.tatami 25.mérk.
+47 kg.
Szücs Levente – Arran Drever (Nagy-Britannia) a döntőbe jutásért 8.tatami 3.mérk.
Hugyecz Donát – Ricardo Madrinan (USA) a döntőbe jutásért 8.tatami 4.mérk.
28 kg. Jancsó Csenge – Alyssa Thomas (USA) a döntőbe jutásért 8.tatami 5.mérk.
32 kg. Debreczeni Lilla – Abbie Weatherhead-Faza (Nagy-Britannia) a döntőbe jutásért 8.tatami 7.mérk.

21 kg.
Békési Bence – Ivan Villareal Duron (Mexikó) a döntőbe jutásért 7.sz.tatami 1.mérk.
Gajdács János – Matias David Rodriguez Camarena (USA) a döntőbe jutásért 7.sz.tatami 2.mérk.