Alapítvány jött létre Ónodi Henrietta gyógyulásának támogatására

Fotó: Körös Hírcentrum

Létrejött és megkezdte működését a Henrietta Gyógyulásáért Alapítvány. Ez a szervezet koordinálja majd a magyarországi adományok összegyűjtését és átadását Ónodi Henrietta kondorosi származású, békéscsabai kötődésű olimpiai, világ- és Európa-bajnok tornász gyógykezelésére.

Az első pillanattól kezdve jelentős összefogás indult el világszerte, hogy a gyógykezelés költségeiben segítséget kapjon a család, hiszen a kórházi számlákon túl a tornász saját, floridai otthonát is át kellett alakítani, hogy ott gyógyulhasson. Az anyagi fedezet előteremtése érdekében Ónodi-Klausler Barbara, Heni testvére Amerikában gyűjtést kezdeményezett. Mivel rengetegen keresték Magyarországról is azzal, hogy segítenének, kézenfekvő volt, hogy létrehoz egy alapítványt ennek érdekében. Felkereste Heni régi barátait, sporttársait, és közösen elindult a munka.

Ónodi Henrietta alapítvány
Fotó: Körös Hírcentrum

A szervezet létrejöttét egy sajtótájékoztató keretében jelentette be Nagy Sándor kuratóriumi elnök, Unyatyinszki Mihály, Izsó Gábor és Ónodi-Klausler Barbara, az alapítvány kuratóriumi tagjai és alapítója. Támogatást adott már a Magyar Olimpiai Bizottság, Békéscsaba, illetve Kondoros városa is, több magánszeméllyel együtt. Így az alapítvány a sajtótájékoztató időpontjában már 7 millió forinttal gazdálkodhatott, de több adományozói ígéretük is van.

A klinikai kezelést támogatja az alapítvány

Idén tavasszal érkezett a hír, hogy Ónodi Henrietta márciusban bevásárlás közben Floridában szívinfarktust kapott. Az orvosok mindent megtettek érte, de a szívinfarktus következtében többször újra kellett éleszteni, így oxigénhiányos állapot lépett fel, majd hosszú ideig kómában volt. Ezt követően 17 napot töltött egy rehabilitációs klinikán. Azonban a lábában olyan komoly fájdalmai voltak, hogy a további kezelését elhalasztották, így jelenleg otthon gyógyul.

Rendszeresen látogatják a gyermekei, barátai, illetve dolgozik vele gyógytornász és beszédterapeuta. Annyira megerősödött már, hogy több órát el tud tölteni egy tolószékben és önállóan tud étkezni, viszont még mindig az ideje nagy részét ágyban tölti – osztotta meg Barbara. Heni egyre jobban van, de hosszú út áll még előtte. A klinikai gyógykezelése akkor folytatódhat, ha lábra tud állni, ezekhez a kórházi kezelésekhez szeretne majd az alapítvány anyagi segítséget nyújtani.