Az elmúlt években több különböző körülmény miatt nem a korábban hagyományos formában valósulhatott meg az Angyalok szárnyalása gálaest. Idén azonban visszatérnek a sérült fiatalok a Jókai Színház színpadára, karácsonyi hangulatot, örömöt hozva mindazoknak, akik megnézik a produkciót.
Krizsán Jánosné, a Gyöngyház Integrált Szociális és Gyermekvédelmi Központ Békés vármegyei intézménye megbízott intézményvezetője kiemelte, gyakorlatilag 15 éve indult el az a közös munka, amelynek az eredménye lett az Angyalok szárnyalása. A sérült fiatalok betekintést nyerhettek a színház világába, elkészítettek egy saját kis előadást, majd megvalósult az első gála is. A járványhelyzet miatt szakadt meg egyedül a már hagyománnyá vált, minden évben az adventi időszakban megvalósuló program sorozata. Idén pedig végre régi fényében térhet vissza az esemény.
Ez is érdekelheti
Nem tudták megmenteni az idős férfi életét MezőberénynélPigler Judit, a rendezvény egyik szervezője hozzátette, nagy izgalommal kérdezték a fiatalok az év folyamán, hogy idén lesz-e ismét gála. Kitűzték a dátumot, majd összehívták a fiatalokat és megbeszélték, ki melyik művésszel, milyen produkcióban szeretne részt venni. Szeptember közepétől indult el a valódi munka, 73 fiatal jelentkezett, hogy szívesen szerepelne, őket közel 40 művész egészíti majd ki. Ebben az évben is csatlakozik a gálához a Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola kórusa. Idén december 15-ére, vasárnapra esett a választás, 17 órától lépnek színpadra.
Fontos elmondani, hogy a gála sikeréhez hozzájárulnak mind az intézmény, mind a színház munkatársai, de Békéscsaba önkormányzata is, vállalkozók, cégek mellett. Idén abban szintén történt változás, hogy aki tud, szeretne, az már a gálát megelőzően is támogathatja az eseményt, a fiatalok felkészülését – mondta el Krizsán Jánosné.
Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere ugyancsak arra hívta fel a figyelmet, hogy az érzékenyítésben nagy szerepe van az Angyalok szárnyalása gálaestnek. Fontos, hogy a mai, rohanó világban odafigyeljünk azokra, akik segítségre, támogatásra szorulnak, ne maradjunk érzéketlenek. Egyre többen vannak azok, akik testi vagy mentális fogyatékkal élnek, az ő életük nehezebb, mint egészséges társaiké. Nem feledkezhetünk meg alapvető emberi kötelességünkről – tette hozzá a városvezető.
A Krizsán Jánosnéval és Pigler Judittal készült interjút itt meghallgathatják: