A Békéscsabai Szakképzési Centrum Nemes Tihamér Technikum és Kollégium pályaorientációs szakmai napot szervezett a rendészeti technikus képzésben résztvevő tanulók számára.
A program keretében a rendőrség több ágazata is bemutatkozott, a szakterületek képviselői tartottak előadásokat, bemutatókat. Az egész napos rendezvény során például előadásokat hallgathattak meg a diákok az életellenes bűncselekmények nyomozásának tapasztalatairól, különös tekintettel a diósjenői kettős emberölési ügyre, az okmányvizsgálatok gyakorlati kérdéseiről és a Készenléti Rendőrségről. De bemutatkozott a Terrorelhárítási Központ (TEK) is. A TEK ráadásul az udvaron statikus bemutatót is tartott a szervezet által használt eszközökkel és járművekkel.
Fölker Csaba, az iskola igazgatója kifejtette, a szakmai munkaközösség már ősszel elkezdte a program szervezését. Mindenképpen érdekes, szakmai és a különböző területeket bemutató napot szerettek volna a diákoknak megvalósítani. A tanulók kedvelik ezeket az eseményeket, hiszen különböző utakat láthatnak maguk előtt. Más ágazatokban is pozitívak voltak eddig a visszajelzések, ezt a rendészeti napot szintén szeretnék folytatni a következő tanévben, hagyományt teremtve vele az iskolában.
Vörös Ferenc rendőr dandártábornok, a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság rendőrfőkapitánya köszöntőjében kiemelte, a rendészetnek és a rendvédelemnek több évszázados hagyományai vannak ebben a térségben. Biztos benne, hogy minden fiatal eléri majd a kitűzött céljait, akkora elszántsággal viselik már a formaruhát is, amely idővel egyenruhává nemesedik. Akik ezt az irányt választották, azok idővel Békés vármegye, kiterjesztve egész Magyarország biztonságához járulnak majd hozzá. A dandártábornok elmondta, hogy jó döntést hoztak – hosszú távon is. Ebben a rendőrség mint együttműködő partner igyekszik segíteni az iskolát, a tanulókat.
Dr. Takács Árpád főispán maga is sok évig viselt egyenruhát, 2017-ig szolgált a katasztrófavédelemnél. Hozzátette, szükség van azokra a fiatalokra, akik a biztonság, a védelem mellett köteleződnek el. A biztonság fogalma sokat változott az elmúlt években. Egy olyan érték lett, amelyért tanulni kell, amelybe fektetni kell. Számos tényező veszélyezteti jelenleg, legyen az a klímaváltozás, a terrorizmus, vagy éppen egy háború. A jövő nemzeteit már nem csak az jellemzi majd, hogy mennyi a GDP-je, hanem az, hogy reagál egy-egy veszélyhelyzetre. Az egyenruha viselése identitást, tartást ad, megadja a közösséghez tartozás érzését.
A köszöntőket követően Sándor Gábor, az iskola tanára és a rendészeti munkaközösség vezetője sorra vette azokat a mutatókat, amelyek a tagintézmény sikereit mutatják be. Majd érkeztek sorban a szakmai előadások, bemutatók.




