Bemutató üzemi program a Bethlenben

Az Alföldi ASzC Bethlen Gábor Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium a Bemutató üzemi programban már 15 tájékoztató programot valósított meg, melynek keretén belül a résztvevők információkat kaptak a pályázat céljáról, beszerzésre kerülő eszközökről. A tájékoztató a programból beszerzett okostáblán zajlik. Már megérkezett a New Holland traktor, melyet testközelből ismerhettek meg a résztvevők. Beleülhettek és kipróbálhatták a korszerű eszközt.

A bemutató üzemi program célja, hogy a gazdálkodók az adott termelési helyhez, területhez mérten az elérhető legjobb technológiákat megfelelő szakértelemmel legyenek képesek alkalmazni, kezelni. Ezért az agrárgazdaság szereplői részére szükséges egy olyan, a hagyományostól eltérő jellegű tudás megszerzési lehetőség biztosítása, amelynek során a résztvevők elsősorban gyakorlatorientált ismeretanyaggal, tapasztalatokkal gazdagodhatnak, az aktuális termelési eljárások és gazdaságszervezési minták alkalmazása tekintetében. A gazdálkodók olyan innovatív technológiákat ismerhetnek meg, amelyek alkalmazása révén optimalizálhatják a termelést, csökkenthetik a szennyezőanyag kibocsátást, valamint eredményesen alkalmazkodhatnak a fenntartható fejlődés feltételeihez a klímaváltozás várható hatásaihoz.

A projekt keretén belül az intézményben a gazda, gazda-lovász, mezőgazdasági technikus, mezőgazdasági gépész, mezőgazdasági gépésztechnikus oktatás szakmai színvonala emelkedik, a pályázatból a továbbiakban beszerzésre kerülő eszközöket a tanulók az iskola tangazdaságában mint duális képzőhelyen fogják használni. A beszerzésekből fejlődik az iskola eszköz- és gépparkja, hiszen a programban pótkocsi, lószállító utánfutó, oktatóhintó, valamint növénytermesztési gépek.

Az iskola várja a mezőgazdasági és élelmiszeripari képzések iránt érdeklődő 8. osztályt végzett fiatalokat, valamint a szakmával, érettségi végzettséggel rendelkezőket is esti képzésben. 

A fejlesztés a Vidékfejlesztési Program, VP1-1.2.1-23 Bemutató üzemek támogatása című 3482857119 számú projekt keretén belül valósul meg.