Kálmán Tibor polgármester a békési kishajó kikötőben tartott sajtótájékoztatón örömmel tudatta, hogy egy sikeres pályázatnak köszönhetően újabb jelentős lépést tett előre a létesítmény fejlődése. A megnyert támogatásnak köszönhetően a projekt keretében számos olyan fejlesztést sikerült megvalósítani, amelyek mind a látogatók kényelmét, mind a kikötő működésének hatékonyságát szolgálják a jövőben.
A városvezető kifejtette, aki rendszeresen látogatja a kishajó kikötőt, az láthatja a folyamatos, lépésről lépésre megvalósuló fejlődést. Bízik abban, hogy a létesítmény ebben az évben is jó helyszín lesz mindenkinek, aki itt szeretné tartani a hajóját. Esetleg túrázni, sétahajózni, szuppozni, sárkányhajózni szeretne, vagy bármilyen más elképzelés miatt érkezik a kishajó kikötőbe, ahol mindezekhez talál lehetőséget.
Már jó pár éve a Békési Kajak-Kenu Club, pontosabban a klub kft-je üzemelteti a kikötőt. Nagy öröm volt, amikor a tavalyi évben megkeresték azzal, hogy mit szólna hozzá tulajdonosként az önkormányzat, ha egy külterületi fejlesztés keretében pályázatot nyújtanának be a LEADER pályázatokhoz. Természetesen támogatták ezt az elképzelést. Mint elmondta, az eszközök beszerzése mind azt szolgálja, hogy ez a kikötő még nagyon hosszú ideig Békés egyik ékköve lehessen.

A pályázat keretében az innovatív fejlődés volt a fő irány, például a közvilágításban napelemes rendszer kialakítását célozták meg – árulta el Nyeste Márton ügyvezető. Tíz darab napelemes lámpa került beszerzésre. Emellett meg tudták vásárolni a 7×14 méteres rendezvénysátrat, illetve egy tárolókonténert a különböző sport- és bérbe adható eszközök tárolására. Nagyon fontos volt számukra, hogy árvízvédelmi helyként minél gyorsabban el tudják távolítani a területről az eszközöket bármilyen baj esetén. Ezért ez a konténer egy alvázra került.
Az idei évben még sok rendezvényt igyekeznek szervezni, ezért a rendezvénysátor vásárlása optimális és célszerű volt. A vármegyében fejlődik a turizmus, ami a kishajó kikötőben szintén érezhető lesz. Már elindult a szezon, hiszen a múlt hétvégén éppen egy élőzenés koncert volt. De korábban volt már egy diszkó. A továbbiakban ugyancsak kéthetente kisebb zenés rendezvényeket szeretnének megvalósítani, ahova minden helyi és környékbeli lakost szeretettel várnak.
A projekt költsége közel 8.200.000 forint volt, amiből az egyesületnek mintegy 1 millió forint önerőt kellett állnia. Az uniós forrásból pedig körülbelül 7 millió 200.000 forintot kaptak. A szervezetnek a teljes összeget előre kellett finanszíroznia, és utólagos volt a pályázati támogatás. A polgármester hozzátette, hogy egy civil szervezet úgy tudott megvalósítani egy pályázatot, hogy teljesen saját erőből vitte végig a folyamatot: a pályázatírást, az előfinanszírozást, az elszámolást. Úgy állhattak ott, hogy az önkormányzat csak hálával tartozik az egyesületnek.