Olyan adathalász módszerrel próbálkoznak a csalók, amelyben bűncselekmény elkövetésével vádolják a címzettet. Első ránézésre akár hitelesnek is tűnhet a levél, azonban jobban megvizsgálva látható, hogy valami nem stimmel – számolt be a rendőrség a Police.hu oldalon.
Az árulkodó jelek a következők:
- Nem létezik a „Budapesti Rendőr-főkapitányság Kerületi Rendőrkapitányság VII. Kiskorúak Védelmét Szolgáló Szolgálat Bunügyi Főigazgatóság”. Általánosságban elmondható, hogy a feladó jól csengő, de valójában nem létező szervezetekre hivatkozik.
- A hivatkozott e-mail cím nem magyar és nem a Magyar Rendőrséghez tartozó címet jelöl.
- A levél szövege rossz magyarsággal íródott, a helyesírási hibákon túl keverve használ idegen nyelvű és magyar kifejezéseket.
- A levél jellemzően külföldi e-mail címről érkezik.
Fontos:
Ne dőljön be ezeknek a megtévesztő leveleknek! Tartalmukat ne ossza meg, választ ne adjon! Az e-mail csatolmányait ne töltse le és a szövegben található hivatkozásokat se nyissa meg! Ha a levél fizetésre szólít fel, ne fizessen!
Ha kétsége támad a küldemény hitelességével kapcsolatban, a küldő szervezettel a kapcsolatot ne a levélben található, hanem a rendőrség hivatalos weboldalán megtalálható elérhetőségeken keresztül vegye fel!
Amennyiben ilyen, vagy ehhez hasonló levelet kap, mindig ellenőrizze a feladót! Soha ne kattintson megszokásból, mindig legyen körültekintő!
Legyen éber, és ne dőljön be a csalóknak!