Remekeltek a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzői

Kiváló eredményeket értek el a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club fiatal tehetségei az elmúlt napokban.

Atlétikai U16 OB
Székesfehérvár, 2024.09.20.

Sikeresen szerepeltek a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzői Székesfehérváron, az atlétikai U16-os OB-n. Alföldi Sára Kata 3000m gyaloglásban egyéni csúccsal, és nagy hajrában győzött. Ideje: 14.57,02. Mézes Virág 1500m akadályfutásban lett ezüst érmes. Ideje: 5.27,31. Mindketten Urbanikné Rosza Mária tanítványai.

Nagy öröm, hogy  Alföldi Sára Kata és Mézes Virág is bekerült a Zágrábban megrendezésre kerülő U 16 CRO-CZE-HUN-SLO-SVK Válogatott Viadal magyar csapatába, és szeptember 28-án izgulhatunk értük.

Atlétikai Összetett OB
Székesfehérvár, 2024.09.20-21.

Hétvégén rendezték meg a U18, U20-as összetett bajnokságot Székesfehérváron. Csepregi Nóra az U-20-as mezőnybe indult. A 7 próba négy számában egyéni csúcsot döntött, és a versenyt 3727 ponttal zárta, amiért ezüstérmet vehetett át.

Az U18-as bajnokságon 10 próbában Litauszki Zsombor indult a klubból. Az első versenyszámtól kezdve végig az élmezőnyben volt.Több egyéni csúcsot ért el. A tizedik szám után 5426 ponttal a harmadik helyen zárta a verseny. Felkészítő edzők mindkét versenyzőnél: Adorján László, Solticz Kálmán.

Nemzetközi Utcai futóverseny
Kassa, 2024.09.21.

A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club távfutója Karsai Gábor Kassába kapott meghívást egy 10 km-es utcai futóversenyre. Kitűnően szerepelt, 30:15-ös időeredményt elérve győztesként ért célba. Edzője, Tóth Sándor közölte, a pályán több, mint 90 m-es szintkülönbség megdolgoztatta Gábort, de ő ezt sikeresen leküzdötte.