Zárókoncerttel ér véget idén is a Harsonás Napok Békéscsabán. A hangversenyen olyan nemzetközi hírű művészek lépnek majd fel, akik közül többen maguk is Békéscsabán nevelkedtek, vagy éppen most is a zeneiskolában tanítanak.
Idén negyedik alkalommal rendezték meg a Békéscsabai Harsonás Napok előadó-művészeti mesterkurzust. A kurzust négy éve alapította Szűcs Csaba és Sztán Attila harsonaművész – árulta el Kalmár Zoltán, a Békéscsabai Bartók Béla Szakgimnázium és AMI tanára. A foglalkozásokat azért hívták életre, mert a békéscsabai zeneiskola az elmúlt évtizedekben nagy hírnévre tett szert a harsonaoktatás területén, az itt végzett művészek nemzetközi szinten is elismertek. Minden nyáron az itt végzettek visszatérnek, és átadják tapasztalataikat a következő generációnak. Azonban már nem is csak az iskola saját diákjai, hanem már, akár felsőoktatási intézmények tanulói is szívesen jönnek az órákra.
Ez is érdekelheti
Drogteszten bukott meg több férfi BékésbenIdén a kurzus oktatói voltak:
- Angyal János, a Máv Szimfonikus Zenekar és az Óbudai Danubia Zenekar művésze,
- Brindás Barnabás, Junior Prima díjas basszusharsona-művész,
- Pap Gábor, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatója,
- Szűcs Csaba, Prima-díjas harsonaművész,-tanár
- Sztán Attila, a Budapesti Fesztiválzenekar művésze, Junior Prima díjas harsonaművész
Hagyomány, hogy a kurzus végén zárókoncertet szerveznek az órákon betanult kamarazenei repertoárból. A zárókoncert tematikájának vezérelve egy minél átfogóbb zenetörténeti összegzés felvázolása, kamara átiratok, versenyművek és karakter-variációk olvasatában. A reneszánsz táncok és a vokális polifónia világából kiindulva, a barokk zene formagazdagságán át, Wagner dalnokverseny toposzának érintésével jutunk el a jazz, majd az új magyar zene harsonára íródott repertoárjáig.
A koncert ma este 19 órától a békéscsabai Evangélikus nagytemplomban kerül megrendezésre.
A Kalmár Zoltánnal készült interjút itt meghallgathatják: