A Békéscsaba 1912 Előre immár NB I-ben folytathatja a következő szezont.

A lilák megcsinálták! NB-I-es csapat a Békéscsaba 1912 Előre. Vasárnap 18.00 órakor kezdődött az NB II záró fordulója a Kórház utcában. A tét nem kevesebb volt a lilák számára, mint a feljutás. Ennek megfelelően kezdte az Előre a mérkőzést, már az első percektől kezdődően számos helyzetbe kerültek a lilák. A 23. percig tudták a vendégek hárítani a hazaiak ostromát. Ekkor a góllövő sztár, Birtalan Botond talált a vendégek kapujába, a rekordszámú szurkolósereg örömére. A második játékrészben a cegédi csapat lendületet kapott, de az Előre szerzett újabb gólt 63. percben, Birtalan Botondnak köszönhetően. A mérkőzés vége előtt, a 86. percben Berki Péter tette fel az ‘i’-re a pontot, a hazaiaknak szerzett újabb találatával. Így a mérkőzés eredménye Békéscsaba 1912 Előre – Cegléd VSE 3:0. Így a lilák az NB I-ben folytathatják a következő szezont.
A Körös Hírcentrum tudósítója is a helyszínen volt, és a Rádió 1 folyamatos bejelentkezésekkel tudósított az eseményekről. A mérkőzést követően a győztes csapat vezetőedzője Zoran Spisljsak, valamint dr. Kovács Mihály, a Békéscsaba 1912 Előre Futball Zrt. igazgatóságának elnöke nyilatkozott tudósítónknak.