UTE – BÉKÉSCSABAI RÖPLABDA SE 3-0 (22, 21, 23)
Újpest, 500 néző V.: Mezőffy Zsolt, Szabó Péter

BRSE: Tálas (2), Glemboczki (2), Bodnár (5), Perovic (24), Mlinar (3), Medic (9). Csere: Molcsányi (libero), Pekárik (2), Szpin, Ivanovic. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

UTE: Paradzik (5), Bleicher (2), Valdez (13), Kovács (6), Crittenden (12), Souza (9). Csere: Lakatos (libero), Szűcs. Vezetőedző: Kántor Sándor.

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 1. szett: 8-4, 18-15, 25-22. 2. szett: 8-7, 18-16, 25-21. 3. szett: 4-8, 18-17, 25-23.

A teltházas rangadót az első bajnoki mérkőzését játszó házigazda kezdte jobban. Már 4 egységgel vezetett az UTE, amikor Kormos Mihály kikérte első idejét, 8-4-es állásnál. Ez felrázta a csapatot, hiszen 15-nél utolérte jól és lelkesen játszó ellenfelét a BRSE. Azonban elég volt néhány buta hiba és 18-15-öt mutatott az eredményjelző. Ezt követően Sofija Medic percei következtek, aki először egy centertámadásból, majd nyitásból volt eredményes. Erre reagálva a hazai vezetőedző kikérte az első idejét, 21-19-nél. A hazai csapat azonban sikeresen kivédekezte az ötszörös bajnok támadásait és megnyerte a mérkőzés első szettjét 25-22.

A két csapat fej-fej mellett haladt a folytatásban, egyik gárda sem hagyta ellépni a másikat, 8-8. A hazai időkérést követően az UTE két pontos előnyt alakított ki, de Perovic bombáit ezúttal sem tudott tudta hárítani a vendégek védelme és ismét egál volt az állás 12-12. Aztán ismét hullámvölgybe került a bajnoki címvédő, amit remekül kihasznált a hazai együttes és a második szettet is sikerült bezsebelniük. (25-21)

A harmadik szettben elején a BRSE 4 egységgel is vezetett, de az UTE-nak sikerült faragnia a hátrányból és kiegyenlített.. Hosszú labdamenetek következtek, Kormos Mihály keverte a kártyákat, becserélte Pekárik Esztert, aki egyből pontokkal hálálta meg a bizalmat. Ezt követően Perovic bombázta a hazaiakat, de ezen az estén nem volt aki felzárkózott volna mellé. A hazaiak feljavultak és ismét vezetést szereztek, 18-17. 24-20-nál, 4 mérkőzéslabdája volt az UTE-nek. Ebből hármat sikerrel hárított csapatunk, de a negyediket már nem és a hazai csapat nyerte a mérkőzést.

KORMOS MIHÁLY: SZOROS MÉRKŐZÉSEN MARADTUNK ALUL, AZ ÚJJÁALAKULÓ ÉS JÓL JÁTSZÓ ÚJPEST ELLEN. MEGVOLTAK A LEHETŐSÉGEINK, DE A RENGETEG HIBA MEGPECSÉTELTE A SORSUNKAT.