Magyar Kupa: megvédte címét a Nyíregyháza

magyar kupa Fotó: BRSE (Archív)

Megvédte címét a Fatum Nyíregyháza, miután 3:0-ra legyőzte a Swietelsky-Békéscsabát a K&H Magyar Kupa döntőjének érdi fináléjában.

A trón(vissza)követelő békéscsabaiak kezdték jobban a mérkőzést. A nyíregyháziak 1:4-nél kezdtek éledezni, de 7:7 után már náluk volt az előny. Varga Elizabet bombáival fokozatosan elléptek a BRSE-től. Vezettek már hat ponttal is, amikor feladót cserélt Paul Bogdan, innentől kezdve el is kezdtek felzárkózni. Háromnál közelebb azonban nem tudtak kerülni, a végén pedig megint a Fatum dominált. Hét szettlabdájuk is volt, amelyből azonban csak az ötödiket sikerült értékesíteniük egy rontott szerva után (25:21).

A második játszmát már egyértelműen a szabolcsi csapat kezdte jobban, vezettek is 7:3-ra, amikor elkezdtek zárkózni a csabaiak. Egyig sikerült, de aztán megint nyíregyházi percek következtek, a szett közepén azonban megint egy volt csak a különbség. Tatjana Bokan tartotta a lelket ekkor a csabaiakban, a vezetést azonban nem sikerült átvenniük. 22:18-nál már úgy tűnt, hogy ez a szett is zsebben, de ekkor megint sorozatban három pontot szerzett a BRSE, nyílttá téve a végét. Ekkor viszont Danielle Brisebois ejtései ejtették kétségbe az ellenfelet, a végén pedig Varga blokkja tette fel az i-re a pontot (25:22).

magyar kupa
A nyíregyháziak örülhettek a meccs végén. Fotó: Magyar Röplabda Szövetség

A harmadik játszmában 4:4 után húztak el a nyíregyháziak, a szett közepén pedig már masszív hat pontos előnyük volt. A mai BRSE-ben pedig nem volt annyi, hogy innen talpra tudjon állni. Igazából a vége már örömjáték volt a szabolcsiak számára, ekkor már az is belefért, hogy több nyitást is elhibáztak. a végén a csabaiak két Challenge-et is nyertek, és sikerült is feljönniük egy pontra. Azonban így is két meccslabdája volt a Fatumnak, és a másodikat Tatjana Matics ütötte be, így a nyíregyházi csapat megvédte címét (25:23).

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:4, 4:5, 10:7, 17:11, 19:16, 24:17. II. játszma: 3:2, 7:3, 8:7, 14:9, 15:14, 18:15, 19:17, 22:18, 23:22, 24:22. III. játszma: 4:4, 9:5, 12:6, 18:15, 21:16, 23:22.

Forrás: Magyar Röplabda Szövetség