A „Jó Gyakorlat” a tavalyi év során indult el a Gyulai Tankerületi központnak köszönhetően, azzal a céllal, hogy megismerjék egymás innovatív fejlesztő módszereit a kerület intézményei.
A Dürer Albert Általános Iskolában a Sakkpalota programra esett a választás, amely immár második tanéve működik az iskolában. Az intézmény a Polgár Judit nevével fémjelzett sakkpalota módszert vette át és ötvözte az intézményi jó gyakorlattal. A módszert nemcsak szakköri formában alkalmazzák a pedagógusok, hanem a tanórákba is beépítik és szép eredményeket érnek el vele.
Ez is érdekelheti
Drogteszten bukott meg több férfi BékésbenA sakk kiválóan alkalmas az értelmi képességek és az egész személyiség komplex fejlesztésére egyaránt. Április 10-én a Dürer iskola a gyulai tankerületi intézmények vezetői és pedagógusai számára mutatták be, hogy iskolájukban hogyan alkalmazzák a sakkot, mint oktatási eszközt, mely az erkölcsi nevelés területén is nagyon hatékony alkalmatosság.
Zámori Ida igazgatónő elmondta, hogy a terveik között szerepel az is, hogy csatlakozzanak a Sakkpalota referenciaintézményei közé. A bemutatón Zámori Ida igazgatónő köszöntötte a jelenlévőket, majd Teleki-Szávai Krisztina tankerületi igazgató nyitotta meg a rendezvényt.
A délutánhoz az alábbi mottót választották az iskola dolgozói:
„Bárhol vagyunk, bármit csinálunk, bárhova tartunk, tartozunk vele magunknak, a mesterségünknek, a világnak, hogy jól csináljuk. Egymást támogatva előre menni, ennyi a lényeg, mert a jó játékhoz csapatmunka kell.”