Kick-box érmek Innsbruckból!

A József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület Point-fighting kick-box csoportja, Debreczeni Dezsővel

A kick-box sport rendkívül sűrű tavaszi versenynaptárban fogynak a versenynek, ahogyan halad az idő. A hét végén került sorra az a nagy hagyományokkal bíró verseny, amelyre a magyar élmezőny nagy része is kiutazott.

Innsbruckban rendezték meg az Austria Classic kick-box Világkupát, amelyen 39 ország több, mint 248 klubjának 1196 sportolója indult, 2223 nevezést leadva. A világkupa természetesen része azoknak a versenyeknek, amelyeken ranglista pontokat lehet szerezni a válogatottsághoz. S mivel ezen a versenyen kívül már csak a budapesti , május közepén megrendezésre kerülő Világkupa az ilyen pontszerző, érthető, hogy még nagyobb lett  ennek a versenynek a jelentősége.

A  Békés Megyei harcművész Szövetség klubjai közül a békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület, a mezőberényi HED-LAND Sportcsarnok SE és a battonyai Barátság SE versenyzői indultak el. Egy jól szervezett, szép környezetben megrendezett versenyen vehettek részt, ahol 12 küzdőtér és két ring működött a világkupa három napja alatt, sőt, külön, nem kívánt „műsorként” még egy bombariadó is színezte az eseményt. Szerencsére csak vaklárma volt, s erre a sportágra nem is jellemző az ilyen riogatás. Ez nem zavarta meg a versenyzőket, hiszen jócskán hoztak haza a szép bajnoki övekből és érmekből. Többen nem érték be egy éremmel, más kategóriában is eredményesen szerepeltek. A legeredményesebb a battonyai Mezei Nikolett volt, aki két szabályrendszerben sem talált legyőzőre. A Lakótelepi SE Debreczeni Dezső vezette point-fighting gárdája a point-fighting szabályrendszerben a klubok között a harmadik, az összes szabályrendszert nézve a hetedik lett, ami nem kis teljesítmény. A Barátság SE 41. a mezőberényiek a 117.helyen fejezték be a versenyt, az élen a magyar Király-team végzett.