A rendőrök az egyhetes ROADPOL akció során 2845 nehéz tehergépkocsit és 285 autóbuszt ellenőriztek.
Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (ROADPOL) Truck & Bus európai szintű ellenőrzés keretében elsősorban a vezetési- és pihenőidőt, valamint a veszélyes áruk szállításával összefüggő szabályok megtartását vizsgálták. A rendőrök 2021. október 11. és október 17. között az ellenőrzött járművek esetében 904 alkalommal állapítottak meg jogsértést.
Ez is érdekelheti
Július első hetében nyithat újra GyopárosfürdőAzonnali közlekedési korlátozást 10 nehéz tehergépkocsi esetében kellett elrendelni. Ebben a jármű-kategóriában vezetési- és pihenőidővel kapcsolatos szabályszegések miatt 73 alkalommal, a jármű-, illetve rakománybiztonsággal kapcsolatban 136 esetben, míg az okmányokkal kapcsolatos jogsértések miatt 60 alkalommal kellett intézkedni. A tehergépkocsi-vezetők ellenőrzése során hat esetben merült fel alkoholfogyasztás gyanúja. 99 alkalommal a jármű vezetője, illetve utasa nem használta a biztonsági övet. Illetve 220 jármű vezetője túllépte a megengedett legnagyobb sebességet.
Az autóbuszok ellenőrzése során 13 jármű vezetője nem tartotta be a megengedett legnagyobb sebességre vonatkozó szabályt. A vezetési- és pihenőidővel kapcsolatos szabályszegések miatt 9 esetben, jármű-, illetve rakománybiztonsággal kapcsolatban hat alkalommal, az okmányokkal kapcsolatos jogsértések miatt 8 esetben kellett intézkedniük a rendőröknek – írja a Police.hu.