Kívül-belül megújult az 1950-es években épült orosházi tűzoltólaktanya. A felújítás központi költségvetésből valósult meg, 831 millió forintból.
Az épület teljes körű felújításon esett át, a falakat hőszigetelték, kicserélték a nyílászárókat, a teljes gépészeti, elektromos és közműrendszert megújították, ugyanígy a legénységi részt, a szertárt és az irodákat is.
Bajkán György tűzoltó alezredes, az Orosházi Katasztrófavédelmi Kirendeltség kirendeltségvezetője ismertette, a felújításon túl bővítésre is sor került. A laktanya tetejét egy méterrel megemelték, így a tetőtér beépíthetővé vált, ott az orosházi katasztrófavédelmi kirendeltség kapott helyet. Így egy épületben dolgozhatnak a beavatkozó tűzoltók és a hatósági és egyéb szakmai feladatot ellátó tűzoltók is.
A beruházás kapcsán egy külön helyiség, úgynevezett Veszélyhelyzet-kezelési Központ is kialakításra került, ahonnan vészhelyzet esetén tömeges beavatkozást koordinálhatnak. Emellett egyéb funkciókat is ellát, például továbbképzéseket – akár online továbbképzéseket – is lehet benne tartani.
Bohák János tűzoltó alezredes, az Orosházi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság parancsnoka elmondta: amellett, hogy az épület teljes körűen megújult, fejlesztésre került a teljes informatikai rendszer is, amelynek köszönhetően gyorsabban és biztonságosabban megérkeznek a jelzések a lakosság részéről, így valamivel gyorsabban el tudnak indulni a segítségnyújtásra.
Az orosházi tűzoltólaktanyában 66 fő dolgozik, ebből 4 fő hivatali dolgozó. A 62 fős beavatkozói állomány három csoportra oszlik föl, így alakul ki a 24-48 órás szolgálati rend. 12 település közigazgatási területe tartozik hozzájuk, ebből négy Csongrád-Csanád megyei.