Eredményes versenyhétvégét zárt Szegeden a Békés Megyei Kano Judo SE

BM Kano Judo SE szeged

Szombaton került megrendezésre az ifjúságiak országos bajnoksága, majd ezt követte délután a Felnőtt-Junior Magyar Kupa. Gyáni János tanítványai érmekkel tértek haza.

Az Ifjúsági Országos Bajnokságon két békéscsabai versenyző indult az egyesülettől. -70 kg-ban az egyesület új reménysége Botos Lujza állt tatamira első éves ifjúságiként. Lujza mérkőzéseit egy gyönyörű ippont érő dobással, majd egy wazari dobást követően leszorítással múlta felül ellenfeleit. Győzelmeivel a döntőbe kvalifikálta magát, ahol riválisával találta szemben magát. A fináléban taktikai hibát vétett, így a fiatal tehetség ezüstéremmel tért haza.

+90 kg-ban Petrovszki Márk lépett szőnyegre. Márk egy hatalmas ippont érő dobást követően a döntőbe jutásért küzdhetett. Az elődöntőben hibát vétett, így bronzéremért folytatta a küzdelmet. A bronzmeccsen a csabai versenyző határozottan irányított, majd technikás ippon értékű dobással győzött. Márk fantasztikus versenyzéssel bronzéremmel zárta a bajnokságot.

A BM Kano Judo SE testvéregyesület a gyomaendrődi Bushido Judo SE is eredményesen szerepelt

+70 kg-ban Kertész Lívia felül akarta múlni a tavalyi bajnoki ezüstérmét, de sajnos ez nem volt az ő versenynapja. Négy ippon értékű győzelmet követően bronzéremmel tért haza. -46 kg-ban Buza Péter szép versenyzéssel pontszerző ötödik helyen végzett. Jónás Zalán -66 kg-ban első éves ifiként helyezetlenül zárt.

Délután a Felnőtt-Junior Nyílt Magyar Kupa került megrendezésre.

-66 kg-ban az egyesület ukrán versenyzője, Horban Artem új súlycsoportban lépett szőnyegre. A tehetség csodálatos versenyzéssel söpört végig a mezőnyön. Technikás judojára többen felfigyeltek, két ippon győzelemmel a döntőbe kvalifikálta magát. A fináléban riválisa első hibáját kihasználva győzött ipponnal és lett az aranyérem tulajdonosa.

-70 kg-ban az egyesület egyik kiemeltje, Sóczó Rebeka képviselte egyesületét. A csabai versenyző remek mentalitással dolgozott a verseny során. Két gyors ippon győzelmet követően a döntőben észak koreai ellenféllel küzdhetett. A döntőt Rebeka uralta, majd egy sikertelen newaza technikát követően alulmaradt, így ezüstéremmel zárta a versenyt.

+100 kg-ban Kara Bence mérettette meg magát első éves juniorként. Szép versenyzéssel és egy győzelemmel, végül pontszerző ötödik helyen végzett.

A BM Kano Judo SE helyezései a versenyek egyesületi rangsorában: Ifjúsági Országos Bajnokság 18. helyezett 76 egyesületből, Felnőtt- Junior Magyar Kupa 15. helyezett 42 egyesületből

Vasárnap a serdülő Országos Rangsorverseny került megrendezésre ugyanitt. Az egyesület válogatottja Csikós László szép versenyzést és egy technikás győzelmet követően ezüstéremmel tért haza. Gajdács Ábel korábbi diák országos bajnokként, hosszú felépülés után tért vissza a versenyzéshez. Két ippon győzelmet követően ezüstéremmel tért haza. Az egyesület ukrán versenyzője, Ochkur Polina új súlycsoportban két győzelemmel ezüstéremmel tért haza. Fridl Károly az egyik legnépesebb súlycsoportban egy győzelemmel helyezetlenül zárt. Buza Péter (Bushido Judo SE) csodálatos versenyzéssel, három győzelemmel ezüstérmet szerzett.

Kiemelt képen: Petrovszki Márk, Horban Artem, Kertész Lívia, Sóczó Rebeka, Gyáni János, Botos Lujza, Jónás Zalán, Buza Péter és Kara Bence