Verstappen győzedelmeskedett Sanghajban

Ukrán háború

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíjat, ezzel tovább növelte az előnyét az összetettben.

A 26 éves holland pilótának a kínai verseny volt karrierje 190. F1-es viadala, melyen az idei negyedik és pályafutása 58. futamgyőzelmét aratta. A Sanghajban korábban még soha nem diadalmaskodó Verstappen mögött Lando Norris, a McLaren brit versenyzője ért célba másodikként, a dobogó alsó fokára pedig a másik Red Bullt vezető mexikói Sergio Pérez állhatott fel.

A rajtnál Verstappen gond nélkül megtartotta az első helyet, mögötte viszont Fernando Alonso (Aston Martin) feljött másodiknak, miután remek manőverrel megelőzte Pérezt, aki azonban az ötödik körben visszavette a második pozíciót. Alonso hamarosan még eggyel hátrébb került, ugyanis Norris is lehagyta. Az első kerékcseréknél az élmezőnyből a két Red Bull egyszerre, ugyanabban a körben hajtott a boxba, és miután a riválisok is megkapták a friss abroncsokat, Verstappen vezérletével visszaállt az eredeti sorrend.

A 21. körben Valtteri Bottas (Sauber) autója műszaki hiba miatt leállt, s mivel a finn versenyző veszélyes helyen állt félre, a versenybíróság a pályára küldte a biztonsági autót. Ennek nyomán szinte az egész mezőny a boxba hajtott újabb kerékcserére, majd az újraindítást követően szinte azonnal több kisebb koccanás is történt, így aztán újfent a pályára hajtott a biztonsági autó.

A következő újraindítás már zökkenőmentesen zajlott le, Verstappen az élen maradt, mögötte Norris, Charles Leclerc (Ferrari), Pérez volt a sorrend, a mexikói Red Bull-versenyző ugyanis pozíciókat veszített, amikor az első biztonsági autós szakaszban kiállt kerékcserére. Tizenhét körrel a leintés előtt Pérez megelőzte Leclerc-et, és üldözőbe vette Norrist a második helyért, de arra már nem volt esélye, hogy utolérje, illetve lehagyja. A világbajnokság két hét múlva az Egyesült Államokban, a Miami Nagydíjjal folytatódik.

A vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíj végeredménye és a világbajnoki pontversenyek állása (a formula1.com alapján):