Oroszország január 15-én több mint 40 rakétát és több mint 70 drónt vetett be az Ukrajna ellen egy nagyszabású támadás keretében, a megszállók az energiaszektort vették célba – közölte Telegram-csatornáján Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, hozzátéve, hogy a rendszer működőképes maradt.
„A tél közepén járunk, és az oroszok célpontja továbbra is ugyanaz: az energiaszektorunk” – írta bejegyzésében az ukrán államfő. A célok között az emberek normális életvitelét biztosító gázinfrastruktúra és az energetikai létesítmények voltak.
Ez is érdekelheti
Három rendőrségi intézkedés egy nap alatt Gyulán és SarkadonAz offenzívában több mint 40 rakéta, köztük ballisztikus rakéták is részt vettek, amelyek közül legalább 30-at lelőtt a légvédelem. Emellett az éjszaka folyamán több mint 70 drónt is bevetettek.
Az elnök kiemelte, hogy a légvédelemnek és az érintett alakulatoknak köszönhetően sikerült megőrizni az ukrán energiarendszer működését. Viszont Ukrajnának folyamatosan erősítenie kell légvédelmét –hangsúlyozta.
Emlékeztetett arra, hogy Ukrajna partnerei a washingtoni NATO-csúcstalálkozón és a Ramstein formátumú ülésen „olyan ígéreteket tettek, amelyeket még nem teljesen váltottak valóra”. Egyebek között légvédelmi rendszerek és rakétaelhárító rakéták ukrajnai gyártásának engedélyezéséről volt szó – írta.
Az ukrán légierő hivatalos jelentése szerint az orosz hadsereg szerdára virradóra 43 különböző típusú rakétával és 74 drónnal hajtott végre támadást. A légvédelem 30 rakétát és 47 drónt lelőtt.
Az ellenség ukrán energetikai létesítményeket, köztük a gázinfrastruktúrát támadta Harkiv, Lviv és Ivano-Frankivszk régiókban – áll a közleményben.
A le nem lőtt rakéták közül sem mindegyik ért célba, de „sajnos az orosz támadás következtében a létesítményekben károk keletkeztek” – írták. Viszont esetleges sérültekről, áldozatokról nem szól a jelentés.
Korábban Herman Haluscsenko energiaügyi miniszter azt közölte, hogy az orosz rakétatámadás miatt az energiaszolgáltató cég megelőző áramellátási korlátozásokat vezet be Ukrajna több megyéjében.
MTI










