Együttműködési megállapodást kötött a Békés vármegyei önkormányzat, valamint a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének vármegyei szervezete a legutóbbi taggyűlésen. Ezzel a vármegyei önkormányzat a helyi vállalkozásokat kívánja erősíteni, szorosabbra fűzni velük a kapcsolatot.
A VOSZ – Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének vármegyei szervezete a közelmúltban tartotta éves beszámoló taggyűlését és vállalkozói fórumát Békéscsabán. A találkozó célja az volt, hogy a VOSZ tájékoztatást adjon a szövetség munkásságáról, aktuális gazdaságpolitikai kérdésekre adandó válaszairól, valamint a vármegyei szervezet összefoglalást adjon a tavalyi évi során végzett munkájáról.
Dr. Rákóczi Attila, a Békés Vármegyei Kormányhivatal főigazgatója köszöntőjében kifejtette, a kormányhivatal a vármegyében túlmutat az engedélyező-tiltó hatósági szerepkörén. Inkább egy társadalmi alapokon nyugvó területi államigazgatást képzelnek el, mely négy pilléren nyugszik. Működéséhez szükséges a kohézió az önkormányzatok, az oktatási intézmények, a kormányhivatali munkatársak és a vármegyében lévő kamarák, érdekvédelmi szervek, szövetségek között. Erre azért van szükség, hogy hosszútávon tudják a vármegye gazdasági erejét, foglalkoztatottságát és népességmegtartó erejét pozitív irányba mozdítani.
A rendezvényen köszöntötte a megjelenteket Molnár Sándor, a Békés Vármegyei Közgyűlés elnöke is. Kiemelte, az egyik legfontosabb feladatuk a vármegye gazdaságának erősítése. A vármegyei önkormányzat alapfeladata a területfejlesztés, a jogszabályokban meghatározott módon, ehhez elengedhetetlen a gazdaság fejlesztése. Mindennek az alapja az itt képződött adó, jövedelem, az itt megtartott munkavállalók, akik itt fogyasztanak. A vállalkozói szemlélet nélkülözhetetlen ma a fejlődéshez, fokozatosan be kell hozni a közigazgatásba. Ha a vállalkozásokat segítik a vármegyében, akkor van esély a kitörésre. Jó irányba tartunk, a fejlődés elindult az M44-essel és folytatódik M47-essel, valamint az M44-es határon átnyúló szakaszával.
A köszöntők után Eppel János, a VOSZ országos elnöke, Losonczi István, a VOSZ Békés vármegyei szervezetének elnöke és Molnár Sándor aláírták az együttműködésről szóló megállapodást. Ezt követően Eppel János adott tájékoztatást a szervezet eredményeiről és céljairól. Megosztotta, fontosnak tartják a személyes jelenlétet a vállalkozások számára, így hamarosan minden vármegyében megtalálhatóak lesznek egy-egy vállalkozásfejlesztési irodával. Békéscsabán ugyancsak megnyílik egy, amely a VOSZ legnépszerűbb szolgáltatásait teszi kézzel foghatóvá a vállalkozások számára. Az irodák másik fontos szerepe az, hogy rajtuk keresztül jobban meghallhatják a vállalkozók valós igényeit.





