Karambolozott két személygépkocsi a 44-es főút Békéscsabát elkerülő szakaszán, a 125. kilométernél.
A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint, a balesetben érintett járművekben egy-egy ember utazott. Az ütközés következtében az egyik autó az árokba csapódott és a tetejére borult, vezetője a roncsba szorult. A békéscsabai hivatásos tűzoltók a helyszínre érkezve megkezdték a műszaki mentést, a beszorult embert feszítővágó segítségével szabadították ki a járműből, majd átadták a mentőszolgálat munkatársainak.
Dr. Szombati Andrea, a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője megkeresésünkre elmondta: a baleset 7 óra 44 perc körül történt a 44-es Békéscsabát elkerülő szakaszán a Békési út és a Dobozi úti körforgalmak között. A balesetben ketten sérültek meg, az egyikük olyan súlyosan, hogy a helyszínen életét vesztette.
Az érintett útszakaszt teljes szélességében lezárták.












