Szolgálatteljesítés közben életét vesztette egy rendőr Békésben

Fotó: Körös Hírcentrum

Szolgálatteljesítés közben életét vesztette a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság kiváló munkatársa, Szöllősi Tamás – közölte Facebook oldalán a Rendészeti Államtitkárság.

hirdetés

„Mély megrendüléssel és fájó szívvel értesültünk a ma délelőtti tragikus balesetről, amelyben szolgálatteljesítés közben életét vesztette a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság kiváló munkatársa, Szöllősi Tamás rendőr zászlós, járőrparancsnok.

A mindössze 34 éves zászlós esküjéhez híven, a magyar állampolgárok biztonságáért végzett mindennapi munkája során szenvedett halálos közúti balesetet Méhkerék közelében. Elvesztése pótolhatatlan űr a rendőrség állománya és mindannyiunk számára.

A Belügyminisztérium vezetése nevében ezúton is őszinte részvétünket és együttérzésünket fejezzük ki az elhunyt rendőr családjának, hozzátartozóinak és közvetlen kollégáinak. Osztozunk a fájdalmukban” – áll a bejegyzésben.

A balesetben érintett édesanyának és másfél éves gyermekének mielőbbi és teljes felépülést kívánnak.

A Magyar Rendőrség Facebook oldalán együttérzését fejezi ki az elhunyt családjának. Szöllősi Tamás 1991. december 30-án született Gyulán. 2011. február 1-jén nevezték ki rendőrnek, július 16-ától pedig a Szarvasi Rendőrkapitányságra szerelt fel járőrnek. 2019. szeptember 16-ától járőrvezetői beosztásba került a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság Rendészeti Igazgatóság Közlekedésrendészeti Osztály Forgalomellenőrző Alosztály állományában, majd 2021. június 1-jétől járőrparancsnok beosztásban véglegesítették. 2026. május 1-jén a rendőrség napja alkalmából soron kívül előléptették r. zászlóssá.

Frissítés:

Az RTL Híradó információi szerint a motorosjárőr a határ felé tartott, amikor egy kereszteződésben egy autónak csapódott. Az autót egy nő vezette és vele utazott a másfél éves gyermeke is. Őket könnyű sérülésekkel vitték kórházba. A 34 éves családapa mögött kollégája haladt, aki bár az ütközést el tudta kerülni, szemtanúja volt a tragédiának. Neki szakemberek segítenek majd feldolgozni a történteket.

Szöllősi Tamás életéért sokáig küzdöttek, de nem tudták megmenteni.

A közlekedésbiztonságért dolgozott, ki is tüntették

Szöllősi Tamást a 2025-ös év végén a Magyar Autóklub Dél-Magyarországi Regionális Szervezete is elismerte a közlekedésbiztonság javításáért végzett kiemelkedő munkájáért. Mint aznap megosztotta, munkájában az ellenőrzés mellett kiemelt szerepet kapott a megelőzés: célja volt, hogy a közlekedők felismerjék a szabályok betartásának fontosságát, amely minden útszakaszon a biztonság alapja. 2019 óta látott el motoros járőrszolgálatot, így két kerékről is látta a közlekedőket. Akkor azt a tanácsot adta, hogy lassítsunk le, hiszen egy ennyire felgyorsult világban sokkal nehezebb vigyáznunk egymásra!

Az akkor megjelent cikkünket itt olvashatják el:

Kövessen minket Facebookon!
Követem!