Síncsere és karbantartás: pótlóbuszok Mezőtúr és Szarvas között, módosul a menetrend

vonat, máv, közlekedés Fotó: Körös Hírcentrum (illusztráció)

A MÁV-START Zrt. közleményben hívja fel az utazóközönség figyelmét arra, hogy karbantartási munkák miatt a Mezőtúr – Orosháza – Mezőhegyes vonalon a vonatok menetrendje módosul, Mezőtúr – Szarvas között MÁVBUSZ-ok közlekednek, 2026. május 18-tól 20-ig.

hirdetés

Mint írják, a megbízhatóbb és jobb minőségű vonatozás érdekében két állomás között több mint egy kilométeren síncseréket, vasbetonalj furatjavításokat, mintegy 8 kilométeren pedig kotrógéppel ágyazatkarbantartást végeznek. Ugyanezen időszakban megtartják a Körös-híd előírt rendszeres hídvizsgálatát is, továbbá kivágják a vasúti közlekedés biztonságát veszélyeztető fákat. A Mezőtúr–Szarvas vonalon május 18-ától 21-éig pályakarbantartás miatt ezen a szakaszon pótlóbuszok szállítják az utasokat. Javasolják, hogy utazásukat a mavplusz.hu útvonaltervezővel tervezzék meg, amely tartalmazza a megváltozott menetrendet.

hirdetés

Menetrendi változások

Mezőtúr és Szarvas között a vonatok helyett pótlóbuszok szállítják az utasokat

• A közút kialakítása miatt a pótlóbuszok 25 perccel hosszabb menetidővel közlekednek, ezért Mezőtúron körülbelül 35 percet kell várakozni a Budapest, valamint Békéscsaba felől érkező, és oda induló távolsági vonatokra. A Budapest és Szarvas között utazóknak a VOLÁN járatait javasoljuk.

• Pusztabánréve, valamint Halászlak megállóhelyet a pótlóbuszok nem érintik. Pusztabánréve a VOLÁN 4772-es járatával érhető el.

A Szarvas–Orosháza–Mezőhegyes szakaszon a vonatok többsége a megszokott menetrend szerint közlekedik, az alábbi kivétellel:

• A Mezőtúrról 4:44-kor Mezőhegyesre induló személyvonat (37310) pótlóbusza 39 perccel korábban, 4:05-kor indul Mezőtúrról. Átszállást követően a személyvonat 9 perccel korábban közlekedik Szarvas és Orosháza között, Orosházától a megszokott menetrend szerint közlekedik tovább Mezőhegyes felé.

• Az Orosházáról 4:35-kor Mezőtúrra induló személyvonat (37359) Orosháza és Szarvas között 8 perccel korábban közlekedik, Szarvastól a pótlóbusza 4 perccel korábban indul és 22 perccel később érkezik Mezőtúrra.

Forrás: MÁV
Forrás: MÁV

hirdetés
Kövessen minket Facebookon!
Követem!