Magyar Kupa: hozta a kötelezőt a BRSE

Magyar Kupa Fotó: BRSE

A csabai csapat azzal a határozott szándékkal kezdte meg a Magyar Kupa szereplését, hogy visszahódítsa a serleget. Ehhez az első lépést kedden este Székesfehérváron kellett megtennie a MÁV Előre ellenében.

Eredmény alakulása: 1. szett: 2:8, 6:16, 11:21. 2. szett: 3:8, 9:16, 11:21. 3. szett: 5:8, 7:16, 11:21.

A BRSE esélyeshez méltóan állt az összecsapáshoz. A találkozó kezdetétől nagy iramot diktálva, nem engedte kibontakozni a tehetséges fiatalokat felvonultató hazai gárdát. 12-nél cserélt Kormos Mihály, beállt Fábián Fanni, Bodovics Hanna és ezen a napon debütált a felnőtt együttesben Sebestyén Flóra. A bajnoki címvédő koncentrált játékkal hozta az első szettet.

A második etap is hasonló koreográfia szerint zajlott. A csabaiak irányítottak, erejükből jó pár látványos megoldásra is futotta. Pekárik Eszter különösen elemében volt, remekbe szabott támadásai ellen nem volt ellenszere a fehérváriaknak.

A harmadik szettre sem engedett ki a BRSE. Magabiztosan nyerte az összecsapást és jutott a legjobb 8 közé, ahol az UTE gárdájával kell összecsapnunk a legjobb négybe kerülésért.