CEV Kupa: legjobb 8 között a BRSE

cev Fotó: BRSE

A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE január 24-én a svájci, Sm’aesch Pfeffingen együttesét fogadta a CEV Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján.

A két együttes korábban Bázelben csapott össze december 20-án, ahol a BRSE elvette a hazai pálya előnyét. 3:2-es sikert arattak a csabai lányok. A visszavágón szintén, 3:1-es győzelemmel a csabai gárda jutott tovább. Ezzel megismételte történelmi sikerét és a legjobb nyolc közé jutott Európa második számú kupasorozatában – írja honlapján a klub.

A csapat a CEV Kupa előző körében a Khimik Yuzhny ellen mérkőzött meg, ahol az ukránok 3:1-es előnyről várták a békéscsabai visszavágót. Ezen december 5-én, egy máig emlékezetes találkozón, óriásit küzdve a csabai lányok 3:0-ra, majd aranyszettben 15:9-re győzve harcolták ki a továbbjutást. A Pfeffingen csapata hasonló helyzetben volt, ők a belga VC Oudegem ellen mérkőztek meg. Az első mérkőzést a házigazda nyerte Belgiumban 3:1 arányban, majd a visszavágón a svájciak diadalmaskodtak 3:0-ra és 15:9-re az aranyszettben.

A svájciak két játékossal erősítették meg keretüket január első heteiben. A Pfeffingen problémákkal küzdött feladó poszton a szezon eleje óta, ezért leigazolták az előző szezonban kezdő feladóként játszó holland Tess von Piekartz-et. Továbbá erősítést jelenthet a 22 éves osztrák válogatott Monika Chrtianska Jr. is, aki átló posztra érkezett a csapathoz.

Az eredmény alakulása: 1. szett: 8:5, 16:12, 21:16. 2. szett: 4:8, 9:16, 12:21. 3. szett: 8:1, 16:6, 21:13. 4. szett: 8:5, 16:13, 21:17.