Lewis Hamilton kételkedik benne, hogy az új első szárnyak jobb versenyeket eredményeznek majd idén.
A regnáló bajnokot arról kérdezték, hogy szerinte az új aerodinamikai szabályok megkönnyítik-e majd az előzést, könnyebb lesz-e a másik autó nyomában haladni. “Számomra ez ugyanolyan.” – mondta a Mercedes versenyzője. “Érzés szempontjából aligha történt változás. Az alap ugyanaz.”
Ez is érdekelheti
Két személyautó ütközött Békéscsabán, egy jármű az árokba borult“Oké az első szárny némileg más lett, ami hatással van a kanyarokban az egyensúlyra. Kíváncsi vagyok, milyen hatása lesz a versenyen, de egyelőre ugyanolyannak érződik, mint egy normális Forma-1-es autó. Egy picit kevesebb a leszorítóerő, de ez várható volt.”
Mindemellett Hamilton bízik benne, hogy a Mercedes továbbra is domináns csapat tud maradni.
“Mi vagyunk az egyetlen csapat, akik zsinórban világbajnoki címeket tudtak nyerni, komoly szabályváltozások mellett is.” – mondta. “Szóval meggyőződésem, hogy ha nem is kezdünk azonnal az első versenyen az élen, képesek leszünk fejlődni.”









