Gyomaendrődön, Árpádhalomnál és Békésen kellett intézkedni a megye tűzoltóinak a hét első napján.
Nagy mennyiségű csapadékvíz gyülemlett fel hétfő reggel Gyomaendrődön a Gábor Áron utcában, veszélyeztetve ezzel a közeli épületeket. Az esethez riasztott helyi önkormányzati tűzoltók a vizet szivattyú segítségével eltávolították. Víz a sok csapadék és egy eltörött áteresz miatt gyülemlett fel. Az eset kapcsán anyagi kár és személyi sérülés nem keletkezett, a hibát jelezték az önkormányzat felé.
Ez is érdekelheti
Tűzvész Békésben: több száz hektárnyi gabonát fenyegettek a lángokVillanyóra szekrény gyulladt ki hétfőn délelőtt egy Árpádhalomhoz közeli tanyán. Az esethez riasztott orosházi hivatásos tűzoltók kiérkezésekor már csak éget gumi és műanyag szag volt tapasztalható, a tűz környezetére nem terjedt át. Az egység az áramszolgáltató kiérkezéséig a területet biztosította, személyi sérülés nem történt.
Magas fenyőfa melléképületre dőlt hétfőn délben, Békésen a Csabai utcában. A helyszínre riasztott helyi önkormányzati tűzoltók, láncfűrész és létra segítségével a fát eltávolította. Az eset során senki sem sérült meg – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelem.