Lecsapott a rendőrség a drogfarmra: 30 tő „zöldet” nevelt otthon a férfi

kábítószeres elfogás, Lecsapott a rendőrség a drogfarmra Fotó: Police.hu

Közel 30 tő kábítószer-hatóanyagot tartalmazó növényt nevelt a házában az a férfi, akit a Szarvasi Rendőrkapitányság munkatársai fogtak el a napokban. A férfi minden eszközt és kelléket beszerzett a hatékony termesztéshez, a virágzatából pedig napi rendszerességgel fogyasztott. Kábítószer birtoklása bűntettének gyanúja miatt indult eljárás ellene.

hirdetés

Lámpák, párásítók, trimmelők és különféle tápoldatok sorakoztak abban a családi házban, ahol a szarvasi rendőrök csaptak le 2025. október 14-én. Az ott élő 40 éves férfi nem dísznövényekre szakosodott, hanem kábítószer-hatóanyagot tartalmazó növényeket nevelt.

A melléképületben 20, a ház udvarán pedig 9 tövet találtak a nyomozók. A kutatás során pipát, zöld növényi törmeléket és fehér, gyurmaszerű anyagot is lefoglaltak. A férfi elmondta, megunta már, hogy mindig mástól kellett beszereznie a kábítószert, ezért saját maga kezdett termesztésbe.

Kezdetben csak alkalomszerűen fogyasztott kábítószert, később azonban egyre többször volt szüksége rá, ezért gondolta, hogy előállítja magának. A növények virágát füstölte el, volt hogy társasága is akadt ehhez, de állítása szerint pénzt senkitől nem kért érte. A gyorsteszt megerősítette a tiltott szer jelentlétét a szervezében, ezért a szarvasi rendőrök őrizetbe vették, és kábítószer birtoklása bűntettének gyanúja miatt eljárást indítottak ellene – írja a Police.hu.

kábítószeres elfogás, Lecsapott a rendőrség a drogfarmra
Fotó: Police.hu
kábítószeres elfogás, Lecsapott a rendőrség a drogfarmra
Fotó: Police.hu
kábítószeres elfogás, Lecsapott a rendőrség a drogfarmra
Fotó: Police.hu

hirdetés
Kövessen minket Facebookon is!
Követem!